Najhoršie je priznať sa: “Naozaj som si MYSLEL, že konám správne, ale som sa mýlil. Predsa som utrpel EMOČNÉ zranenie a moje vypočítavé, logické a naplánované situácie nevyšli, dokonca som ostal na konci zahanbený a nešťastný.” 

Ak si tohto, pre ego strašne ponižujúceho kroku schopný, možno je ti zrejmé už aj to, že všetko sa udialo jedine pre tvoje dobro (aj keď medzi tými dianiami a terajšou svojou situáciou súvislosti zatiaľ možno nevidíš).  

Znamenia našej duše nám do cesty vždy prichádzajú, ibaže si ich nechceme všímať, kým si nepripúšťame možnosť, že my asi tou našou mysľou nebudeme…. Sme pravdepodobne niečo od tej našej “múdrej” hlavičky viac. Je na čase sa do Seba hlbšie pozrieť, aby sme si dali šancu tentokrát už uspieť a úprimnej hrdosti na seba neskôr z tejto fyzického sveta odísť ďalej. 

Najťažšie je priznať sa tomu, že sme neuspeli. Že sme sami zo seba sklamaní. Že sme iné čakali a sa ďalej nechceme proste klamať, sme ochotní vystúpiť z tohto zacyklenia sa a napraviť, čo sa ešte dá. 

Ako? Najjednoduchšie: 

 • Keď si zaľúbený do niekoho, choď proste za ňou a jej to povedz. 
 • Keď si v práci nespokojný, podaj výpoveď. 
 • Keď ti ide firma, ale by si svetu najradšej prispel niečím iným, čo v sebe nachádzaš, predaj ju a sa pusť do iného. 
 • Keď máš sen ohľadom práce, začni robiť krôčik za krôčikom, aby si na seba mohol byť hrdý, že robíš to, čo cítiš, že máš a čo ťa najviac na svete vzrušuje. 
 • Keď niekomu niečo túžiš povedať, tak mu to napíš, povedz, vyjadri sa tak, ako v tvojom vnútri horiac cítiš. 
 • Keď niekoho dávno chceš objať, tak to proste sprav bez toho, že by si nechal, aby sa do toho deja mohli zamotať úsudky a upozornenia tvojho ega. 

To je celá tá veda, ktorú v hlave dookola melieš a aj tak nespravíš, lebo ego….

Začni byť bdelý a POZOROVAŤ SA. Začni sa v istých situáciách PRISTIHOVAŤ a ROZLIŠOVAŤ príkazy tvojho ega od hlasov tvojej duše.

Nemôžeš byť a nikdy nebudeš spokojný, keď sa necháš ovládnuť strachom nad odvahou spraviť to, čoho sa tak veľmi bojíš.

Nečakaj na príležitosť. Ona ťa nájde, akonáhle začneš KONAŤ PODĽA SRDCA – nech ťa (presnejšie povedané: tvoje ego) táto predstava desí akokoľvek. Vykoľajiť ťa môže jedine stotožňovanie sa s tým, kým v skutočnosti ani nie si, dokonca si ním nikdy nebol a nebudeš – s egom plným strachov, obáv, nespracovaných zranení, emočných bolestí, podvedomých programov atď.

Spokojnosť ti môže dať jedine čin podľa vnútorných pohnútok. Žiadne náhrady ti nikdy nedodajú dlhodobé šťastie a slobodu mysle. Nikdy nič ťa neuspokojí navždy, čo ťa zaviedlo k činom, s ktorými tvoja duša naplno nesúznela. Ona VIE, čo PRESNE POTREBUJEŠ. Ak ju začneš počúvať v prepojení sa s ňou, problémy, pocity viny, žiarlivosť, obavy či deštrukčné myšlienky zmiznú. 

Viem, o čom rozprávam…. prešla som búrlivými obdobiami, keď som si MYSLELA tiež, že to, čo robím, mi prinesie OČAKÁVANÝ výsledok. Musela som sa priznať: MÝLILA SOM SA. Ego ma NIKDY neuspokojí. Vďaka jeho nadvláde spokojný NIKDY naplno nebudem. Naplniť svoju dušu môže iba POCIT, ktorý ona očakáva. A ten príde jedine cez tie činy, s ktorými ona súhlasí. 

Prestala som sa ďalej znásilňovať. 

Ty môžeš kľudne, dokedy len chceš….  nech sa páči. Len sa potom nečuduj, že nenastal očakávaný efekt pocitu slobody a pokoja v tvojom vnútri. Že tam v tebe niečo ešte stále vrie a chcelo by vystúpiť na povrch, ibaže by ten poklop z tamaď trebalo odstrániť.

A TO si už predsa nedovolíš.

 • TO už je za hranicami tvojho iluzórneho komfortu.
 • TO už prekračuje všetky hranice, ktoré si si stanovil niekedy dávno (keď v tebe vďaka zlej skúsenosti ten zlom a presvedčenie nastalo) vykonať.
 • Ten krok by už bol ten, vďaka ktorému by si musel aj svoje skryté a uzamknuté emócie dovoliť sa prejaviť.
 • TO by znamenalo zlyhanie tých tvojich presvedčení, podľa ktorých si sa niekedy rozhodol spôsobiť na tomto svete, aby si žiadne konflikty a emócie nemusel nikdy riešiť.
 • TO by pre teba bolo strašne ťažké, lebo by si musel spraviť aj niečo také, čo si NIKDY v živote nechcel. Zakázal si žiť citlivo. Nariadil si pre seba nejak žiť a ten postoj predsa nemôžeš narušiť, veď by tvoj život nabral úplne iný smer a nedajbože by si nieže ten stý krok dopredu nevedel vypočítať, ale dokonca ani ten ďalší. A TO by už pre teba bol prúser tak obrovitánsky, že by si musel ísť proti svojich presvedčení – ZA SVOJE MYSĽOU URČENÉ a dodržať potrebné HRANICE. 

Zakázal si žiť citlivo.

Nariadil si pre seba nejak “bezpečne” prežívať a ten postoj predsa nemôžeš narušiť, veď by tvoj život nabral úplne iný smer a nedajbože by si nieže ten stý krok dopredu nevedel vypočítať, ale dokonca ani ten ďalší. A TO by už pre teba bol prúser tak obrovitánsky, že by si musel ísť proti svojim presvedčeniam – ZA SVOJE MYSĽOU URČENÉ a dodržať potrebné HRANICE. 

Čoho sa vlastne tak strašne silno “musíš” držať?

Čo by sa stalo, keby si tie svoje dlhoročné presvedčenia pustil a si dovolil byť radšej šťastným? Čo by sa stalo, keby si si dovolil tešiť sa tomu, čo je, s možnosťou predsa len stať sa šťastným, aj napriek tomu, čo si si MYSLEL doteraz? Čo, keď je možné to, čo momentálne za nemožné považuješ? Keby ti ten úspech niekto garantoval, išiel by si do toho? 

Alebo si vyberieš cestu proti sebe????  

Kedy by si mal POCIT ŠŤASTIA až taký obrovský, že by sa ti duša za vykonaný čin poďakovala:

 • keby si sa držal aj naďalej tých svojich dogiem, alebo
 • keby si vykonal to, čo ťa tak dlho drží v strese?…. 

Stačí VYKROČIŤ DO NEZNÁMA. Po zvyku na slobodu budeš spokojne zaspávať, s čistým svedomím a s ľahkosťou rozdávať dary, ktoré v tebe zatiaľ driemu. Daj Svetu to, čo v tebe vrie. Odsuň a odlož tú zátku zo svojho srdca a len sprav krok, ktorý TERAZ CÍTIŠ, že máš. Spadne ti prvá okova, po ďalšom kroku druhá, tretia, aj všetky ostatné za radom. Čím ich budeš mať na svedomí menej, tým voľnejším sa staneš.

Len sprav ten PRVÝ (pre ego neznámy) KROK.

Svet na Teba čaká. Túži ti pomáhať. Stačí k Nemu obrátiť svojou pozornosťou a budeš vedený. Začne sa ti dariť…. pod jedinou podmienkou:

od tejto chvíle k sebe budeš ÚPRIMNÝ.

Držím ti palce, lebo teraz už viem, že to JE MOŽNÉ. 

okh. 


Ako začať CÍTIŤ a KONAŤ? Ako sa stotožniť s tou novou Ja, ktorou sa postupne stávam?

Rada Ťa na ceste vzťahov a sebapoznávania naďalej usmerním v rozšifrovaní svojho vnútra, a dostaneš odpovede na otázky typu: „Ako….?“, „Prečo….?“, „Kedy….?“ atď.

Veď  V TOM SOM DOMA – pre Teba.

S úctou a rešpektom. 

Nájdeš ma tu: 

0903858930, harmonia.andy@gmail.com,       

fb: https://www.facebook.com/okharmony1 

Možnosti výberu našej komunikácie:   

 • buď cez fb chat    
 • telefonicky    
 • videohovorom alebo     
 • osobne v okolí KE    

Ďakujem ti, že si tu bol/a so mnou. Pridaj sa aj na budúce.  

S láskou k tebe: Andy

Priprav sa na Nový Život. Lebo: NEBO sa začína na ZEMI. TERAZ.

 
[contact-form-7 404 "Not Found"]

 

 

 

Follow by Email
YouTube
Instagram