Tieto riadky píšem hlavne mužom, nie ženám. Preto, lebo pre nich je poslanie prvoradým prepojením sa so Svetom ako takým – bez tohto pocitu slobody v rozdávaní sa nemôžu byť spokojní ani vo svojom partnerskom živote. Ženy fungujú trošilinku inak…. o tom inokedy.  

Tri atribúty, podstatné k šťastiu – hobby, práca, poslanie -, sa už v tvojom živote zjednotili? Alebo: 

 • Máš nejakú záľubu (záľuby), ktorú vykonávaš vo svojom voľnom čase?  
 • Pracuješ niekde niečo, z čoho máš peniaze, ale nie si na seba hrdý, lebo sa znásilňuješ každý deň, ktorý v tej robote musíš tráviť? 
 • A sa popri tom hľadáš alebo ani to nie, iba sa cítiš zvnútra nie celkom spokojne, frustrovane, až niekedy v strese či v hneve na seba a na svet, že je iný, než si si ho predstavoval? 

Ak áno, potom nežiješ Seba a by bol najvyšší čas na tom niečo (alebo všetko) ZMENIŤ. 

Akonáhle sa prepojí to, čo denno-denne robíš a čo ťa zároveň nesmierne baví, dokonca až tak, že kvôli tomu by si najradšej ani nespal, tak veľmi ťa motivuje rásť v tom, rozvíjať svoje vedomosti ohľadom tej témy atď., staneš sa až neprimerane k vyloženej práce efektívny. Sám nebudeš chápať, čo sa to s tebou deje. To všetko sa udeje len vďaka tomu, že sa zrazu cítiš byť sám sebou, si šťastný a tým sa všetko začne aj okolo teba dariť. 

Prečo ale sa tu muži často nedostanú a svoju vnútornú nervozitu kompenzujú niečím iným PO PRÁCI – sexom so sekretárkou, pornom večer či sebaukojením ráno, neustálym zdolávaním hôr či plachtením na mori, alkoholom, jedlom alebo cigaretou či proste hocičím, čo ich aspoň na tú chvíľu urobí “šťastnými”, aby sa nemuseli priznať k svojmu chaosu v sebe a spraviť s tým to, čoho sa najviac boja:  

…. otvoriť svoje srdce a počúvnuť hlas, ktorý JASNE povie, čo na svojom živote majú ZMENIŤ.  

Väčšina mužov pracuje pre ISTOTU, pre BEZPEČIE, pre samotné PENIAZE, pre MOC, pre VPLYV, pre UZNANIE, ale nie pre ich vlastnú SPOKOJNOSŤ a HRDOSŤ na Seba. V ich životoch je neúcta voči Sebe, voči svojej bytosti, ktorá im neustále šepká, ako sa klamú, no predsa nespravia krok vpred, z tej neustálej a nekonečnej nervozity von.  

Jedným slovom sa to dá povedať, že pracujú 

 1. buď pre hladkanie svojho ega, vďaka čomu sa môžu na chvíľu cítiť niečím viac, než v skutočnosti sú 
 2. alebo zo strachu vykonať zmenu, pretože tak cítia, že nemôžu alebo nie sú schopní uskutočniť krok, ktorý by bol potrebný – a majú k tomu svoje LOGICKÉ vysvetlenie, čo im stačí, aby sa nimi BRZDILI hoci aj celý život.  

Obidva javy vznikajú kvôli jednej jedinej veci: 

NÍZKE SEBAHODNOTENIE – NELÁSKA…. nevedomosť a kruté pošliapanie svojej ženskej aj mužskej časti v sebe samom. 

Veľa mužom je až nepredstaviteľné žiť inak, než práve takto. Podať výpoveď je skoro nemožný výkon. Predať firmu tak isto.  

Keď ešte k tomu všetkému majú aj rodinu, deti, dom s hypotékou, už je nadmieru neprekonateľné skákať “bezhlavo” v takomto veľkom “projekte”. Sú “šťastní”, že to už aspoň nejak funguje. Lenže v takomto duševnom rozpoložení nie je čudné, keď už ani spať v kľude nemôžu. To, čo robia, robia z nutnosti. Lebo si musí predsa niekde zarobiť peniaze, aby mohol žiť. Hmmmm???? 🙁 

Stačilo by s touto vetou sa trošku pohrať a sa spýtať sám seba:

“Zarábam peniaze z nutnosti alebo z hrdosti na seba? 

Pekné by bolo, keby muži najprv chceli byť spokojní sami so sebou a žili šťastne a práve to ich šťastie by im zarábalo peniaze. Nemuseli by sa znásilňovať a robiť kurvu pre šéfa (prepáčte, ale tak to myslím aj ja spolu s Istvánom Joósom, ktorý ma inšpiruje častokrát cez svoje videá). Muži chodia do práce či dokonca aj do svojich vlastných firiem a robia tam prostitútov, len aby nejaké tie drobné alebo častokrát aj veľké peniaze dostali. Z tej nervozity, čo sa vďaka takémuto obrovskému nátlaku v nich nahromadí denne, sa potrebujú vyvetrať – a každý má na to nejaký svoj spôsob, vyššie popísaný. Či to je “iba” cigareta alebo ešte viac práce, možno bicykel, cez ktorý si vyvetrá hlavu a nadobudne aspoň nejakú tú energiu na fungovanie ďalej tam, kde o uspokojení si svojich pocitov reč ani náhodou nemôže byť, je úplne jedno. Je to sebazničenie. Možno pomalé, ale jednoznačne lineárne postupujúce.  

Zmena VŽDY vyžaduje risk a obete ega k otvoreniu sa viac do svojho stredu. 

Bez risknutia ísť do neznáma, možno aj s neznámymi ľuďmi či v neznámej firme alebo zatiaľ s celkom neznámym sebou samým vyžaduje skok skrz svoj strach. Možno si zatiaľ nepodnikal a skúsenosti s tým tým pádom žiadne vlastné nemáš, a k tomu ešte máš obetovať doteraz odložené finančné prostriedky alebo nedajbože bez manželkinho súhlasu spraviť krok, ktorý dokonca ani garantovaný ÚSPECH nemá…. to je ODVAHA MUŽA. Taký je SKUTOČNÝ MUŽ, ktorý je HRDÝ NA SEBA. Bez podobného obrovského RISKU ZMENY sa nedočká, a tým pádom SPOKOJNÝ SÁM SO SEBOU nikdy nebude. 

Aj to je dokonca možné, že sa musíš vzdať na nejakú tú chvíľu svojich krátkodobých potešení – nebudeš môcť chodiť tak často (alebo vôbec) na motorku a striedať milenky, svoje deti nebudeš vídať alebo budeš nútený predať svoju víkendovú chatku so záhradkou. každom prípade je podstatné zabezpečiť svoju SPOKOJNOSŤ SO SAMÝM SEBOU. Ďalších 30-40-50 rokov predsa nemôže prejsť tým, že denno-denne budeš nútený robiť niečo, s čím tvoje vnútro nesúznie a nakoniec dostaneš rakovinu prostaty či pečene, lebo si si nepripustil žiť šťastne s rodinou a kamarátmi, ktorí ťa majú radi a milujú.  

Ak do toho Nového Seba vložíš potrebnú fyzickú, emočnú, mentálnu aj duševnú prácu, sa podarí vyčarovať úsmev každému na tvári, ktorými práve tým svojim poslaním pomôžeš, skrz čo pocítiš úprimný úspech svojej bytosti aj ty. Neodsúdiš sa na ďalšie sebaznásilnenie počas dlhých nasledujúcich rokoch, nebudeš si MYSLIEŤ, že ty na svojom živote nemôžeš zmeniť nič, a si nenahovoríš bludy a nezmysly, ktorým aj uveríš, nespadneš do nepriznanej depresie, ktorou ty ako duša trpieť budeš celý svoj zostávajúci život. 

Je nebezpečné nemeniť na už aj tak frustrujúcej práci nič, keďže sa človek časom stane ešte viac nespokojným a nervóznym.

 • Môžeš sa vypnúť cez víkend vďaka lyžovaniu alebo pornu dostatočne a uspokojene, keď cez týždeň chodíš domov k milovanej rodine vystresovaný a počas večere cítiť vo vzduchu to iskrenie negatívnej energie z teba?
 • Môžeš byť na seba hrdý, keď potláčaš tú časť zo seba, ktorá chce byť úprimný a čestný sám k sebe?
 • Môžeš sa čisto tešiť, keď netrpezlivo reaguješ na manželkine slová len preto, lebo sám so sebou spokojný nie si? Ona ťa cíti, aj keď pred ňou svoje emócie tajíš. Tvoje prchké reakcie by neboli pri naplnenom dianí v tvojom živote a ju by si mohol vnímať pri sebe radostnou 

Chcem ťa len upokojiť: takéto prechodné obdobie je normálne a nie s tebou je problém. Problém je len v tvojom nastavení, čo si získal z výchovy a na ktoré si sa zatiaľ buď nepozrel, alebo s tým nepracoval, aby sa zmenili. Chyba nie je tá, ako tvoj život teraz vyzerá, aký nepokoj v tebe je. Chyba je jedine tam, keď na tomto svojom nastavení nič nezmeníš. Keď nezmeníš to, čo tak či tak jasne vieš, že máš, ťa skôr či neskôr zničí. Veď niekde vo vnútri aj ty CÍTIŠ…. 

Nestačí odísť do podobného zamestnania, kde možno dostaneš o 10% vyšší plat a lepšie firemné auto – takáto zmena ti šťastie na duši neprinesie.  

Vidím jedno: pri uvedomení si toho, že je potrebné pár vecí v tvojom živote risknúť a v práci na sebe a na novom projekte vytrvať, môžeš žiť naplnene. V konečnom dôsledku ti ani terapeut, ani jasnovidec nepomôže.

K vlastnému uspokojeniu sa dostaneš cez ODVAHU VYKROČIŤ DO NEZNÁMA a DOVOLIŤ SI stotožniť sa s nevysvetliteľným svetom v tebe.  

Posunie sa jedine ten (ale on isto iste), ktorý neodďaľuje už koniec toho státia na jednom mieste, ale začne kráčať krokom, ktorý jasne CÍTI, že má spraviť. K tomu je potrebné stretnúť sa so svojimi vnútornými démonmi, odhaliť svoje túžby prameniace zo srdca a odpovedať na otázku “Kto som a čo vlastne chcem?”. Tým sa skôr dostane k tomuto človeku až k Mužovi v sebe, kým skutočne byť aj stále túžil, len si nedovolil 

Keď zatiaľ nevieš zadefinovať, po čom presne túžiš, stačí, ak prerušíš a zastavíš ten tok energie, ktorý z teba odčerpáva silu a radosť, vďaka ktorému sa cítiš stále vyšťavenejší. 

Stačí spraviť ten PRVÝ KROK K ZMENE…. ostatné za tým prídu samé a ťa zavedú tam, kde si byť stále chcel. 

okh. 


Ako začať CÍTIŤ a KONAŤ? Ako sa stotožniť s tou novou Ja, ktorou sa postupne stávam?

Rada Ťa na ceste vzťahov a sebapoznávania naďalej usmerním v rozšifrovaní svojho vnútra, a dostaneš odpovede na otázky typu: „Ako….?“, „Prečo….?“, „Kedy….?“ atď.

Veď  V TOM SOM DOMA – pre Teba.

S úctou a rešpektom. 

Nájdeš ma tu: 

0903858930, harmonia.andy@gmail.com,       

fb: https://www.facebook.com/okharmony1 

Možnosti výberu našej komunikácie:   

 • buď cez fb chat    
 • telefonicky    
 • videohovorom alebo     
 • osobne v okolí KE    

Ďakujem ti, že si tu bol/a so mnou. Pridaj sa aj na budúce.  

S láskou k tebe: Andy

Priprav sa na Nový Život. Lebo: NEBO sa začína na ZEMI. TERAZ.

[contact-form-7 404 "Not Found"]

 

 

 

Follow by Email
YouTube
Instagram